Medicinos centro „Lorna“ svetingumo kultūros diegimo politika

Nuo 2019 metų Medicinos centras „LORNA“ diegia svetingumo kultūrą centre! Svetingumo kultūros politika apibrėžia, kokiomis vertybėmis remiantis yra bendraujama ir teikiamos paslaugos medicinos centre. Svetingumo kultūra diegiama nuosekliai pristatant ir įgyvendinant atskiras politikos dalis. Svetingumo kultūros politika skirta centro vadovams, darbuotojams, pacientams ir klientams. Tikimės, kad prie centro Svetingumo kultūros politikos puoselėjimo savanoriškai prisijungs ir centre patalpas nuomojančios įmonės bei organizacijos.

Medicinos centro Vadovai ir Darbuotojai puoselėja šypsenų kultūrą, todėl medicinos centre visi sutinkami, aptarnaujami ir išlydimi su šypsena! Pirmosios Svetingumo kultūros politikos dalies „ŠYPSENOS“ įgyvendinimo laikas: 2019 m. birželio 1 d. – 2019 m. rugpjūčio 31 d.

„ŠYPSENŲ AKCIJA”

Medicinos centro pacientams ir klientams skirta akcija:

 • Kiekvienas medicinos centro pacientas ar klientas, kuris į darbuotojo šypseną atsako šypsena, prisideda prie šypsenų kultūros puoselėjimo.
 • Kiekvienas medicinos centro pacientas ar klientas nusišypsojęs ir įsigijęs 10 procedūrų turi teisę dalyvauti „Šypsenų“ akcijoje skirtoje lojaliems medicinos centro klientams.
 • Klientas surinkęs 10 akcijos spaudų, akcijos lapelį pateikia registratorėms ir gauna lojaliems klientams skirtą dovaną – vienkartinį apsilankymą medicinos centro terapiniame baseine šeštadienį (būtina išankstinė registracija), kurio metu klientas bus pavaišintas sveiku gėrimu ir užkandžiu centro restoranėlyje! Akcijos metu gautos dovanos gali būti panaudotos iki 2019 m. spalio 31 d.
 • Akcijos taisyklės skelbiamos medicinos centro tinklapyje ir socialiuose tinkluose. Medicinos centro administracija pasilieka teisę esant poreikiui keisti akcijos taisykles.

Kodėl verta užsikrėsti „Šypsenos epidemijos virusu“?

Nuo 1999 metų kiekvieną spalio mėnesio pirmąjį penktadienį visas pasaulis švenčia Tarptautinę šypsenos dieną, turime šiai dienai pradėti ruoštis jau dabar dovanodami vienas kitam šypsenas kaip epidemijos virusą: „Tu šypsaisi jiems… jie šypsosi tau ir kitiems…“. Harvey Ball iš Masačiusetso valstijos (JAV) pirmasis nupiešė besišypsantį apskritą veiduką, kurį pavadino „smailu“, prisiminkite, kiek tokių smailų išsiunčiate per dieną šiuolaikinių socialinių medijų pagalba. Todėl šypsenų epidemijos magiją siūlome perkelti iš virtualaus į realų gyvenimą.

 1. Šypsenos – užkrečiamos. Šypsena – universali kalba, kuria galime susikalbėti su visais. Galbūt pastebėjote, kad jei nusišypsote, netrukus visi juokiasi, šypsosi ir yra laimingi. Šypsena – tarsi virusas, kuris labai naudingas jūsų ir aplinkinių sveikatai.
 2. Sumažėja pulsas. Žmonės, kurie daugiau šypsosi, mažiau serga širdies ligomis. Be to, pakilę lūpų kampučiai padeda jūsų širdžiai trumpam sumažinti kraujo spaudimą.
 3. Sumažėja įtampa, stresas ir pagerėja nuotaika. Jei pasistengsite daugiau šypsotis, jausitės mažiau įsitempę, nes padidės endorfino – laimės hormono – kiekis kraujyje.
 4. Pagerina darbo produktyvumą. Jei ką nors dirbdami šypsositės, tikėtina, jog atliksite darbą daug greičiau ir kūrybiškiau nei būdami susiraukę.
 5. Besišypsantys žmonės patikimesni. Moksliniai tyrimai rodo, jog žmonės, kurie daugiau šypsosi, laikomi patikimesniais nei tie, kurie visada susiraukę. Pasitikėjimas – svarbus santykiuose su aplinkiniais. Besišypsantys ilgam išlieka atmintyje.
 6. Atlaidumas ir supratingumas. Jei atsiduriame nemalonioje ir gėdingoje situacijoje, dažnai išraustame ir droviai šypsomės. Tokiu atveju, kiti žmonės bus supratingesni, galbūt užjaus, nes supras, jog tai gali nutikti bet kam, o gal net ir patys buvo atsidūrę tokioje situacijoje.
 7. Šypsenos vienija!
 8. Vietoje gailesčio išraiškos – šypsena. Šypsomės, nes tai labai tinka įvairiose gyvenimiškose situacijose.
 9. Sumažina skausmą. Mokslininkų įrodyta, jog šypsenos ir juokas sumažina skausmą dėl to, kad organizme padidėja laimės hormono endorfino kiekis. Taigi, jei skauda galvą – nusišypsokite.
 10. Pagerina koncentraciją. Tikriausiai pastebėjote, jog jei nervinatės, susikoncentruoti ties viena veikla yra daug sunkiau. Stresas neigiamai veikia mūsų suvokimą ir dėmesį, atrodo, kad neįmanoma susikaupti ir dirbti. Šypsena gali padėti susigrąžinti dėmesio koncentraciją, pamatysite, jog su dideliu užsidegimu pulsite prie darbų!
 11. Besišypsantys – patrauklesni. Pripažinkite, surūgėliai tikrai nėra gražūs žmonės. Moterys, šypsokitės, nes vyrams patinka laimingos moterys. Vyriškosios lyties atstovai linkę užkalbinti besišypsančias ir akių kontakto nebijančias moteris.
 12. Pritraukia sėkmę. Jei šypsositės, atrodysite labiau pasitikintys savimi ir išmanantys savo darbą. Tie, kurie daugiau šypsosi, gauna didesnius atlyginimus, įvairius pasiūlymus. Atkreipkite dėmesį, jog laimingi žmonės atrodo kupini idėjų, kuriomis gali dalintis su kitais ir sėkmingai kopti karjeros laiptais.
 13. Atrodysite jaunesni. Turbūt pastebėjote atsiradusią raukšlę tarp antakių? Matyt, per mažai šypsotės! Surūgęs veidas turi daugiau nelygumų, taigi jei nuolat būsite nepatenkinti, atrodysite senesni. Tyrimai rodo, jog šypsojimasis atjaunina žmones net 3 metais!
 14. Ilgina gyvenimo trukmę. Neįtikėtina, bet laimingesni žmonės gyvena 7 metais ilgiau nei tie, kurie dažnai nesišypso.
 15. Stiprina imuninę sistemą. Neužtenka tik sveikai maitintis ir sportuoti. Šypsena padės jums nusiraminti ir sustiprins gynybines organizmo funkcijas. Taigi, jei nenorite pasigauti slogos ar gerklės skausmo, šypsokitės!

Kitos naujienos