Kada reikia skubėti pas neurochirurgą?

Doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis

 

Valstybinėje įstaigoje pacientai mano konsultacijų turi laukti 3-4 savaites. Tai rodo, kad neurologinių ir neurochirurginių susirgimų yra daug. Dalis ligonių nenori ar negali laukti, nes galvos arba stuburo skausmai yra labai stiprūs. Kadangi valstybinės įstaigos nepajėgios greitai aptarnauti didelio pacientų srauto, privačios įstaigos padeda spręsti šią problemą. „Lornoje“ konsultuoju sergančius stuburo ir periferinių nervų patologija, galvos smegenų kraujotakos sutrikimais, onkologine patologija.

Neurochirurginių pacientų kontingentas „Lornoje“ panašus kaip ir kitose įstaigose: maždaug du trečdalius sudaro stuburo patologija (disko išvarža, stenozė, potrauminės problemos,  onkologija), po to eina galvos smegenų patologija (galvos skausmai, smegenų vandenė, navikai ir kitos ligos). Ateina skubantys, su dideliais skausmais. Būna ir nekantrių žmonių, kuriems stuburas suskaudo vos prieš kelias dienas. Bet svarbiausia – nepražiopsoti pavojingos bėdos.

Kadangi vadovauju Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgujos klinikai ir daug konsultuoju bei operuoju, pacientų konsultacijoms „Lornoje“ galiu skirti tik vieną pusdienį per savaitę. Kartais ligonis vos paeina arba artimųjų vedamas ant vienos kojos atšokoja. Prieš dieną ar kelias kažką kėlė, staiga atsirado skausmas, kuris išplito į koją. Koja nusilpsta, nebevaldo pėdos, gali ir šlapinimasis sutrikti. Kadangi tai nėra trauma, ligoninių priėmimo skyrius tokiam ligoniui pataria konsultuotis su neurologu, pas kuriuos irgi eilės didelės. „Lornoje“ turėjau ne vieną pacientą, kuris ateina nemiegojęs, nes skausmų nesumažina ir narkotiniai analgetikai. Guldome jį į ligoninę, tyrimas parodo didžiulę stuburo išvaržą, kuri užspaudžia nervus. Atliekame operaciją ir kitą dieną pacientas skausmais nebesiskundžia. Turėjau pacientų, kurie skundžiasi galvos skausmu, svaigimu, pusiausvyros sutrikimu. Pasiunti atlikti tyrimą ir randi galvos smegenų naviką, kurį reikia skubiai operuoti. Jei būtina, pacientus siunčiu į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kurioje, naudodami pažangią šiuolaikišką įrangą, diagnozuojamos bei gydomos įvairios neurologinės ligos ir neurochirurginės patologijos. „Lorna“ dažnai padeda pacientui anksčiau nustatyti diagnozę ir anksčiau suteikti pagalbą valstybinėse ligoninėse. Tai didelis privalumas.

_____________________

Registracija telefonu +37070077717 arba palikite savo kontaktus mūsų puslapyje: https://lorna.lt/registracija/ – mes su jumis susisieksime.
Kviečiame registruotis.

Kiti straipsniai

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė