Kaklo skausmas

Kaklo skausmas. Kodėl tai tokia opi problema šių laikų žmogui? Dauguma dirba sėdimą darbą ir galva dažniausiai yra smarkiai išsikišusi į priekį. Tai viršutinei kaklinei daliai yra didelis stresorius, kadangi ji yra pastoviai užspausta.
Kaklinės srities patologija klinikinėje praktikoje pasitaiko dažnai. Apie 13% moterų ir 9% vyrų bendroje populiacijoje jaučia kaklo skausmą, su ar be rankos skausmais. Vienas iš trijų asmenų yra bent kartą gyvenime patyręs kaklo skausmą.

Skausmas dažniausiai pasireiškia darbo vietoje, 51% – 80% dirbančiųjų gali nurodyti kaklo ir rankos skausmo epizodą. Skausmo epizodai darbe su amžiumi dažnėja. 25 – 29 metų amžiaus grupėje 25% – 30% žmonių skundžiasi kaklo sustingimu, o 5% – 10% patiria skausmo plitimą į ranką. Virš 45 metų amžiaus apie 50% žmonių skundžiasi kaklo sustingimu, o 25% – 40% plintančiu į ranką skausmu.

Dažnai kaklinė sritis nukenčia autoįvykių ar kitų traumų metu.

Lėtinis kaklo skausmas statistiškai reikšmingai koreliuoja su pirminiais kaklo, nugaros, peties pažeidimais; su darbu susijusiu psichologiniu stresu; su fizine įtampa.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad kaklo srities skausmus gali sukelti ir vidaus organų patologija, uždegiminiai, infekciniai procesai bei navikai.

Dažnai tenka susidurti su viršutinės kaklinės dalies sukeltais galvos migreniniais skausmais. Jie sudaro apie 20proc. visų jaučiamų galvos skausmų, taip pat dirginamas nervinis kanalas daro įtaką visiems nervams išeinantiems iš šių segmentų, galite pajusti rankų tirpimą, nejautrumą, skausmus. Jie pasireiškia dėl C0, C1, C2, C3 (kaklinės dalies slanksteliai) segmentų sutrikimų, rankų sutrikimai dėl žemesnių segmentų sutrikimo. Simptomai: ribotais kaklinės dalies judesiai, atsiradę dėl sąnarių sutrikimų, raumeninių spazmų viršutinėje kaklinėje dalyje. Jie dažniausiai yra nediagnozuojami ir tampa smarkiai gyvenimo kokybę bloginančiu faktoriumi.

Atliekamos švelnios minkštųjų audinių, raumenų atpalaidavimo technikos, masažai (raumenys, jungiamasis audinys) gali pagerinti situacija jau per keletą dienų.

Kiti straipsniai

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė