Vandens svarba – o gal reikalinga vidaus organų echoskopija?

Organizme vandens sumažėjus vos 1 procentu, pajuntamas troškulys. Jei žmogus nuolat vartoja nepakankamai skysčių, troškulio pojūtis išsireguliuoja, nebejaučiama, kada būtina atsigerti. Ypač svarbu, kad netrūktų vandens vasarą, nes vanduo reguliuoja kūno temperatūrą, apsaugo organizmą nuo perkaitimo. Pavyzdžiui, šiltuoju metų laiku žmogus gausiau prakaituoja, o kūną atvėsina vanduo. Jei vandens geriame mažai, organizme kaupiasi šiluma ir neleidžia kūnui atšalti.

Paprasčiausi organizmo signalai perspėjantys, kad organizmas neteko per daug skysčių yra sąnarių skausmas, skrandžio skausmas ir opos, nugaros skausmas, energijos nebuvimas. Skysčių trūkumą galima pastebėti pagal šlapimo spalvą, esant tamsiai geltonai šlapimo spalvai, reiktų padidinti vandens gėrimą, kadangi žmogaus šlapimas turėtų būti bespalvis arba vos gelsvas. O paskutinis signalas, esant dideliam skysčių trūkumui, yra išdžiūvusi burna, po to šis troškulio pojūtis pradeda nebeveikti ir atsistato tik gavus pakankamai vandens. Taip pat reiktų žinot, kad su amžiumi troškulio pojūtis palaipsniui mažėja.

Vanduo būtinas ląstelėse vykstančioms biocheminėms reakcijoms, sąnarių skysčio gamybai, kenksmingų medžiagų pasišalinimui iš organizmo per inkstus, plaučius, žarnyną. Mažėjant skysčių kiekiui organizme, sausėja oda ir silpnėja raumenys. Jų trūkumas pasireiškia vangumu, dėmesingumo sumažėjimu, išsiblaškymu, vidurių užkietėjimu. Kai organizme stinga skysčių, sutrinka virškinimo, toksinų šalinimo, maisto pasisavinimo ir kraujodaros procesai. Nepakankamas organizmo aprūpinimas vandeniu karštuoju metų laiku gali sukelti ląstelių dehidrataciją, suardyti cheminę organizmo pusiausvyrą ir sukelti įvairias ligas.

Atkreipkite dėmesį į savo organizmo poreikius ir pojūčius. Jausdami įvardintus simptomus nenumokite ranka ir nesuverskite jų vien vandens trūkumui. Gydytojai rekomenduoja atlikti vidaus organų echoskopiją, kad įsitikinti ar jaučiami pojūčiai, negalavimai nėra ligos požymiai.

Plačiau apie echoskopiją…


Daugiau straipsnių