Terapinis baseinas

Vandens procedūros – vienos veiksmingiausių sveikatos gerinimo ir grąžinimo, streso malšinimo, kūno puoselėjimo būdų! Medicinos centro „Lorna“ terapinis baseinas papildo šiame centre jau teikiamas kompleksines fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas. Vandens procedūros baseine, plaukimas – tai beveik visiems tinkama terapija, ypač rekomenduojama žmonėms, besiskundžiantiems stuburo, sąnarių skausmais, netaisyklinga laikysena. Plaukimas nepakeičiamas reabilitacijos procedūrose. Tai labai svarbu po traumų. Mankšta vandenyje yra viena iš geriausių fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonių. Net paprastas buvimas vandenyje atpalaiduoja, pašalina nuovargį.

Terapiniame baseine yra:

  • 4 masažinės lovos,
  • 2 kaskados,
  • 2 didelės povandeninės srovės,
  • daug mažų srovių,
  • 2 vandens geizeriai,
  • stuburo (2 tempimo trapecijos) ir kaklo gydymo įrenginiai,
  • bei kita medicininė gydomoji įranga.

Baseino temperatūra: 29-30°C (pagal ES sveikatingumo normos direktyvas).

Turkiška ir infraraudonųjų spindulių pirtys

Vandens procedūrų kompleksą puikiai papildo turkiška ir infraraudonųjų spindulių pirtys, kuriose atliekamos aroma ir šviesos terapijos procedūros bei inhaliacijos.

Reguliariai lankantis šiose pirtyse, kraujyje sumažėja cholesterolio kiekis, gerėja kraujotaka, stiprėja kraujagyslių sienelės, todėl mažėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Gerėjant kraujotakai, audinių aprūpinimui deguonimi ir maisto medžiagomis, greičiau gyja žaizdos, sumušimai, lūžiai, greitėja kraujosrūvų rezorbcija. Taip pat stiprėja imuninė sistema, didėja organizmo atsparumas. Gausus prakaitavimas palengvina inkstų veiklą, normalizuoja kraujospūdį, mažina įvairius peršalimo simptomus, sąnarių skausmus, ypač pečių, sprando, juosmens srityse, lengvina menstruacijų skausmus. Maloni šiluma ramina nervų sistemą, gerina miegą, mažina stresą. Pirtys tinkamos įvairių ligų profilaktikai ir bendram organizmo stiprinimui.

Reabilitacinė mankšta

Reabilitacinė mankšta (kineziterapija vandenyje) – tai mankšta su kineziterapeuto priežiūra, kurios metu atliekami aktyvūs aerobiniai judesiai vandenyje, naudojant specialias pagalbines priemones. Atliekant pratimus naudojamos įvairios pagalbinės priemonės – plūduriavimo objektai, padedantys išsilaikyti vandenyje, taisyklingai atlikti judesius, sąnarių amplitudei didinti ir tuo pačiu sustiprinti vandens pasipriešinimą.

Gydomasis poveikis: vandenyje sąnariams tenka labai nedidelis krūvis. Tai ypač svarbu žmonėms, kurie sportuoti vengia dėl sąnarių skausmo. Po procedūrų sumažėja sąnarių skausmai, grakštėja laikysena, stangrėja raumenys, suaktyvėja kraujo ir medžiagų apykaita, sustiprėja imunitetas.

Reabilitacinė mankšta teikiama pacientams, kuriems skiriamos fizinės medicinos ir reabilitacijos procedūros bei visiems, norintiems tikslingos mankštos kineziterapeuto priežiūroje.

Reabilitacinė mankšta trunka 1 valandą: užsiėmimai su kineziterapeutu 45 min., laisvas pasiplaukiojimas baseine 15 min.

Norintiems lankyti reabilitacinę mankštą sveikatinimo tikslais, nebūtinas fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojo nukreipimas, tačiau rekomenduojame pasitarti dėl galimų kontraindikacijų su savo šeimos gydytoju arba su FMR gydytoju.


Terapinio baseino registratūroje siūlome įvairių skonių deguonies kokteilių. Tai itin naudingas produktas, kompensuojantis deguonies trūkumą organizme. Nedidelė deguonies kokteilio porcija prilygsta pilnaverčiam pasivaikščiojimui gryname ore. Medicinos centro lankytojams, pacientams ir visiems norintiems yra galimybė išgerti arbatos, kavos ar įsigyti šių karštų gėrimų išsinešimui.


Terapinio baseino registratūroje suteikiama išsami informacija, konsultacijos, reikalinga pagalba bei papildomos paslaugos. Vandens procedūroms būtina išankstinė registracija. Būtina pranešti apie dalyvavimą ir neatvykimą.

Pateikite registracijos užklausą arba registruokitės tel. +370 700 77717