Endokrinologas

Endokrinologai konsultuoja ir gydo suaugusiuosius, sergančius endokrinologinėmis ligomis. Endokrininės ligos – tai skydliaukės sutrikimų sąlygotos ligos.

Skydliaukė – mažas organas, sveriantis 15-30 gramų, esantis kakle. Nežiūrint jo mažumo, tai vienas iš svarbiausių organų, reguliuojančių gyvybines organizmo funkcijas. Šis mažas organas atsakingas už tai, kokie mes esame - stori ar ploni, greiti ar turim sulėtėjusią reakciją, sudirgę, jautrūs ar ne, širdis plaka dažnai ar lėtai, reguliariai ar ne ir t.t. Šis organas turi įtakos lytinei funkcijai, vaisingumui. Skydliaukė – tai organas, reguliuojantis kitų daug didesnių ir svarbesnių organizmo sistemų veiklą.

Kaip to pavyzdys – cukrinis diabetas .Tai viena iš endokrininių ligų, kuria susergama, dėl absoliutaus arba santykinio kasos hormono insulino trūkumo. Pirmieji požymiai – nuolatinis troškulys, dažnas šlapinimasis, kūno masės pasikeitimas, abdominalinis diskomfortas, ilgalaikis nuovargis. Negydant diabeto vystosi akių tinklainės patologijos, pablogėja regėjimas, sutrinka inkstų funkcijos, pažeidžiamos nervinės bei širdies kraujagyslių sistemos. Sergantiems cukriniu diabetu būtina sureguliuoti mitybą, cukraus kiekį kraujyje ir šlapime. Kiekvienas žmogus, sergantis cukriniu diabetu, yra gydomas individualiai. Endokrinologai parenka dietą, mankštą, gimnastiką, vaistus: peroralinius medikamentus ar insuliną, apmoko pacientus ir jų artimuosius, atlieka komplikacijų profilaktiką, koreguoja gydymą.

Be cukrinio diabeto, dažnos endokrininės ligos: skydliaukės susirgimas, kai sulėtėja ar suaktyvėja skydliaukės veikla, taip pat ginekomastijos sindromas, hiperprolaktinemija, hipotolaminis sindromas, hipotireozės moterų klimakterinis sindromas, nutukimas ir kt. endokrininės sistemos ligos.

Endokrinologas įvertina skydliaukę remdamasis echoskopiniais ir hormoniniais tyrimais.

Registracija

Pateikite registracijos užklausą užpildydami laukelius – tai greita ir paprasta!

Taip pat galite registruotis, skambindami 8 700 77717 (jei skambinate iš užsienio: +370 700 77717).

Paslauga Kaina €
I. Petrauskienė
Konsultacija 20
Pakartotina konsultacija 10
V. Šidlauskas (su siuntimais nekonsultuoja)
Konsultacija 35
Pakartotina konsultacija 15
Echoskopija 15
Punkcija 40
TTH tyrimas 8
FT3 tyrimas 8
FT4 tyrimas 8
LH tyrimas 9
FSH tyrimas 9
PRL (prolaktinas) tyrimas 10
Progesterono tyrimas 10
Testosterono tyrimas 10
ATPO tyrimas 10
E2 tyrimas 10
Tg tyrimas 12
PTH tyrimas 13

Indiana Petrauskienė – gydytoja endokrinologė (MPL-05175). 1982 m. baigė Kauno medicinos fakultetą. Nuo 1983 m. iki šiol dirba Jūrininkų ligoninės konsultaciniame skyriuje endokrinologe. Darbo stažas 27 metai. Tobulinosi Minsko, Vilniaus, Kauno gydytojų tobulinimosi fakultetuose. Gydytoja yra Lietuvos endokrinologų draugijos, sergančiųjų cukriniu diabetu asociacijos narė.

Gydytoja konsultuoja dėl endokrinologinių (skydliaukės) susirgimų bei cukrinio diabeto. Priima pacientus mokamai ir su siuntimu. Pirma konsultacija tokiu atveju nemokama, pakartotina pagal medicinos centre nustatytus įkainius.


Medicinos mokslų daktaras Vygantas Šidlauskas – gydytojas endokrinologas (MPL-03416) (su siuntimais nekonsultuoja). Tai aukščiausios kvalifikacinės gydytojo-endokrinologo kategorijos specialistas. Konsultuoja suaugusius endokrininės sistemos sutrikimo atvejais, atlieka ultragarsinį tyrimą bei skydliaukės mazgų punkcijas. Medicinos mokslų daktaro mokslinių ir klinikinių interesų sritis: skydliaukė, jos citomorfologija, jodo apykaita ir epidemiologiniai tyrimai. Pirmas Lietuvoje pradėjo tirti skydliaukės mikrosominius antikūnus ir įdiegė į klinikinę praktiką skydliaukės plonos adatos aspiracinę punkciją su citologiniu ištyrimu.

1970-1976 studijavo Kauno medicinos universiteto gydomosios medicinos fakultete.
1977-80 VRM ligoninės psichoneurologas.
Nuo 1980 Sąjunginio Endokrinologijos mokslinio centro Kauno filialo mokslinis bendradarbis.
1980 specializacijos kursai Endokrinologijos moksliniame centre, Maskva.
1981 stažuotė Maskvos Imunologijos institute.
1990 Endokrinologijos moksliniame centre apgynė daktaro disertaciją "Hormonų, imunologinių ir citomorfologinių tyrimų reikšmė skydliaukės ligų diagnostikai".
Nuo 1991 m. Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto vyr. mokslo darbuotojas.
1991 aukščiausia kvalifikacinė gydytojo - endokrinologo kategorija (nuo 1997 - licencija endokrinologo praktikai).
Lietuvos endokrinologų draugijos narys, Europos skydliaukės asociacijos (ETA) tikrasis narys, Jodo trūkumo sutrikimų kontrolės tarptautinės tarybos (ICCIDD) narys, Kauno medicinos universiteto Teisės ir etikos kolegijos narys, Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto doktorantūros komiteto pirmininkas, žurnalo "Lietuvos endokrinologija" redakcijos narys.
Nuo 2001 Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos klinikos lektorius, skaito paskaitas ir veda užsiėmimus studentams ir endokrinologijos kvalifikacijos kėlimo kursų klausytojams.
1993 - 1995 atliko Lietuvos rajonų skydliaukės ligų paplitimo studiją.
1998 - 2000 kartu su Briuselio Universitetu atlikta studija "Jodo trūkumo poveikis Lietuvos nėščiųjų, naujagimių ir moksleivių sveikatai".
Yra virš 20 mokslinių straipsnių ir 30 tezių Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose autorius.