Reabilitacija

Padedame ligoniams sveikti po įvairių ligų, operacijų, judėjimo-atramos aparato traumų, sergantiems kraujotakos sistemos, virškinimo sistemos, endokrininėmis, ginekologinėmis, inkstų, nervų sistemos susirgimais, kitomis ligomis.

Medicinos centre „Lorna“ taikomas fizinės medicinos ir reabilitacijos pirminis ir ambulatorinis gydymas vaikams ir suaugusiems apmokamas Teritorinių ligonių kasų.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje procedūros atliekamos pacientams, pakonsultavus gydytojui reabilitologui. Pacientams, neturintiems gydančio gydytojo nukreipimo gydytojo reabilitologo konsultacijai, yra teikiamos mokamos procedūros. Mokamos procedūros taip pat skiriamos norint pratęsti gydymo kursą atlikus nemokamas procedūras, bei pageidaujantiems procedūrų, skirtų ne pagrindinei ligai gydyti.

Su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu I ir II etapo ambulatorinė reabilitacija  nemokama.

Pasikonsultavus su gydytoju, sudaroma induviduali sveikatos grąžinimo ir stiprinimo programa! Skiriamos ir atliekamos kineziterapijos, fizioterapijos procedūros, gydomieji masažai.

Reabilitacijai su siuntimu pacientai priimami iš visos Lietuvos.

Kreipiantis antrinei reabilitacijai reikalinga pažyma, išduota Teritorinėje ligonių kasoje (TLK), suteikianti teisę į kompensaciją ambulatorinei reabilitacijai. Šią pažymą TLK išduoda elektroniniu būdu. Apie gautą ambulatorinę reabilitaciją informuoja siunčiantis gydytojas.

Atvykę reabilitaciniam gydymui pacientai prašomi informuoti, jei jiems išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Gydytojas reabilitologas jį pratęs gydymosi laikotarpiu.

Medicinos centras „Lorna“ bendradarbiauja su Compensa Life Insurance Group SE, Gjensidige Baltic, BTA sveikatos draudimas, If P&C Insurance, Lietuvos draudimas, Seesam Vienna Insurance Group draudimo kompanijomis. Pasirinktas fizines medicinos ir reabilitacijos gydomąsias bei sveikatinimo procedūras galite apmokėti sveikatos draudimu.

Sveikatos atstatymui, gerinimui, ligų profilaktikai bei sveikatinimui medicinos centre „Lorna“ teikiame įvairiapusį, kompleksinį fizinės medicinos ir reabilitacijos gydymą. Tai kompleksinės medicininių reabilitacijos priemonių – fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, masažo, sveikatinimo procedūrų taikymas.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų bei specialistų komanda sudaro individualų gydymo planą kiekvienam pacientui!

 

Registracija ir informacija telefonu 870077717!

Gydomoji mankšta

Kineziterapija

Kineziterapija – tai gydymas judesiu ir judėjimu. Pagal žmogaus raumenų atliekamo darbo pobūdį skiriamos aktyvioji (bendrojo lavinimo, gimnastikos, taikomieji pratimai) ir pasyvioji (masažas, tempimas, vibracija) kineziterapijos rūšys. Tai:

 • kvėpavimo mankšta;
 • aktyvūs pratimai reabilituojant po įvairių ligų;
 • grupiniai ir individualūs organizmą stiprinantys kineziterapijos užsiėmimai;
 • pasyvūs pratimai reabilituojant sunkius ligonius;
 • stuburo tempimas ir mankšta salėje;
 • gydymas padėtimi.

Individuali mankšta – taikoma sudarius indvidualią programą, atsižvelgiant į poreikius ir sutrikimus, įvairių užsiėmimų, priemonių ir tempimo pratimų pagalba.

Ergoterapija

Ergoterapija – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius, bei visuomenės nustatytus reikalavimus. Ergoterapijos tikslas padėti žmogui dalyvauti tikslingoje veikloje, kad būtų atkurta, sustiprinta ir pagerinta atliekama veikla, lengvesnis būtų įgūdžių ir veiklos mokymasis, kurios yra svarbios paciento adaptacijai bei produktyvumui siekiant sumažinti patologiją, pagerinti sveikatą.

Individuali ergoterapija pacientams padeda gydyti ir gerinti smulkiąją viršutinių galūnių motoriką, taip atstatydama sutrikusios centrinės nervų sistemos veiklos sritis.

Power Plate

Power Plate – tai vibro treniruoklis. Jo veikimo principas – skatinti natūralius organizmo atsakus vibracija. Treniruoklis efektyviai treniruoja ir masažuoja visas raumenų grupes. Šios vibracinės treniruotės padidina raumenis ir jų ištvermę, stiprina širdies kraujagyslių sistemą, gerina judesių koordinaciją, greitina ląstelių atsinaujinimą, padidina sąnarių lankstumą, kaulų tankį, koreguoja svorį, gerina galvos smegenų kraujotaką, mažina celiulitą, normalizuoja medžiagų apykaitą.

Treniruojantis šiuo vibro treniruokliu galite pasirinkti geriausiai tinkantį pratimų kompleksą kūno gražinimui, sveikatos atstatymui ir reabilitacijai.

Gydomieji masažai

Gydomieji masažai – tai pasyvus kineziterapijos metodas, kai įvairios kūno paviršiaus sritys masažuojamos rankomis arba specialiais aparatais. Atliekami klasikiniai, refleksiniai, taškiniai, segmentiniai masažai sergant įvairiomis terapinėmis, chirurginėmis, ginekologinėmis, neurologinėmis ligomis, po judėjimo – atramos aparato, centrinės ir periferinės nervų sistemos traumų. Gydomasis masažas – taikomas įvairioms ligoms gydyti, pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti bei normalizuoti, atpalaiduoti raumenų tonusui.

Masažai medicinos centre atliekami rankomis, masažiniu krėslu bei masažine lova. Atliekamas atskirų kūno dalių ir bendras viso kūno masažas.

Fizioterapijos procedūros

Fizioterapija – tai gydymo metodas, kuris sergančio organizmo anatominiams fiziologiniams-funkciniams sutrikimams sugrąžinti suteikia papildomą energijos kiekį. Fizioterapija naudojama kaip savarankiškas gydymo metodas arba derinama su gydymu vaistais. Fizioterapija pabrėžia gydymą natūraliais veiksniais: purvu, šviesa, ultragarsu, elekromagnetiniais laukais.

Elektros stimuliacija (TENS, RES, IF, UAD)

Tai gydymas elektros srovės impulsais. Elektroterapija slopina skausmo židinį, stimuliuoja raumens susitraukimą bei gerina kraujotaką. Šios procedūros metu nusilpę raumenys per elektrodus yra dirginami elektros srove. Raumenys atsipalaiduoja, pagerėja medžiagų apykaita, sumažinamas skausmas.

TENS (transkutaninis elektrinis nervo stimuliavimas)

Tai gydymas trumpų impulsų elektros srove, kuri naudojama ūmiam skausmui malšinti arba negiliai išsidėsčiusių raumenų elektriniam stimuliavimui. Po sportinių traumų.

Ultragarso terapija

Blokuoja skausmo perdavimą. Terapijos metu pagerinamas išoriškai vartojamų vaistų poveikis.

Magneto terapija

Gydo sąnarių, stuburo, trišakio nervo, tarpšonkaulių nervų, odos ligas, radikulitus, artritus, artrozes, lumbago, mastitus, neuralgijas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas, trofines opas, kaulų lūžius, plaučių, dantų ir kitų organų sutrikimus.

Lazerio terapija

Tai gydymas veikiant jį mažo galingumo lazerio spinduliu. Lazerio spinduliavimas yra visiškai nekenksmingas žmogaus sveikatai. Šia terapija padedama sumažinti skausmą, slopinti uždegimą, stimuliuoti imuninius procesus bei gerinti kraujotaką audiniuose.

Kompresinė terapija (limfodrenažas)

Gerina limfos nutekėjimą, atstato kraujotaką, šalina paburkimus, patinimus. Taikoma prie limfoedemų (įgimtų, įgytų), pooperacinių, potrauminių edemų, lėtinio venų nepakankamumo gydymo, trofinių opų, poflebitinio sindromo, lėtinio hipodermito, hipertrofinių randų. Gerina kraujotaką ir gydo celiulitą. Limfodrenažinis masažas skiriamas šioms ligoms gydyti:

 • išsiplėtusioms venoms;
 • lėtiniam venų nepakankamumui;
 • venų vožtuvų nepakankamumui;
 • veninei stazei;
 • potromboziniam venų sindromui;
 • veninės kilmės opoms;
 • įvairios kilmės patinimams;
 • kraujagyslių tonuso pakitimams;
 • veninei egzemai bei kitoms ligoms;
 • šis masažas ypač naudingas trombembolijų profilaktikai.

Poliarizuotos šviesos terapija (Bioptron)

Skatina žaizdų gijimą, slopina lėtinį neinfekcinį uždegimą, aktyvina kraujotaką, mažina raumenų ir sąnarių skausmą.

Inhaliacijos su deguonimi ar mineralizuotu vandeniu

Tai gydymas garais, prisotintais deguonimi ar mineralinėmis medžiagomis.

Druskų šildyklių aplikacijos

Aplikacijos stimuliuoja kraujotaką, atpalaiduoja raumenis.

Purvo aplikacijos

Gydymui naudojamas durpinės kilmės gydomasis purvas, įkaitintas iki 42 C. Gydomojo purvo kompresais gydomos įvairios uždegiminės ir degeneracinės ligos. Kompresai gerina periferinę kraujotaką, audinių mitybą, spartina lėtinių uždegiminių židinių nykimą. Gydomųjų durpių kompresai naudingi gydant sąnarių, ginekologines, urologines prostatos, periferinės nervų sistemos ir kitas ligas.

Kineziterapinis ištyrimas

Ištyrimas atliekamas nežinant skausmo ar judesio sutrikimo priežasties, norint sutaupyti laiko ir nežinant į kokį gydytoją specialistą kreiptis. Galima nustatyti nugaros, sąnarių skausmo ar nejudrumo priežastį ir iškart pasiūlyti reabilitacinį gydymą bei informaciją į kurį specialistą kreiptis tolesnei konsultacijai.

Atliekami specialūs kineziterapiniai testai. Jie priklauso nuo segmento ir simptomų (pvz. įvertinama ar peties sąnario kapsulės ar raumens pažeidimas).

 

ŠVIESOS IR SPALVŲ TERAPIJA

Kodėl verta naudoti dienos šviesos prietaisą? Rudenį saulės šviesos kiekis žymiai sumažėja, žiemos mėnesiais žmonės didžiąją laiko dalį praleidžia uždarose patalpose – visa tai gali sukelti įvairius negalavimus, kuriuos sukelia saulės trūkumas. Šis reiškinys vadinamas „žiemos depresija“. Jos simptomai gali būti skirtingi: disbalansas; padidėjęs mieguistumas; prislėgta nuotaika; apetito stoka; apatija; koncentracijos pažeidimas; bendras negalavimas;
Šių simptomų priežastis yra tai, kad šviesa, o ypač saulės šviesa, yra gyvybiškai svarbi žmogui ir daro tiesioginį poveikį jo kūnui.
Šviesos trūkumas taip pat sulėtina laimės hormono serotonino, kuris yra būtinas gerovei, gamybą. Šviesos poveikis sukelia kiekybinius hormonų ir neuromediatorių pokyčius smegenyse, o tai gali teigiamai paveikti mūsų aktyvumo lygį ir bendrą kūno būklę. Kovojant su hormonų disbalansu dienos šviesa yra tinkamas natūralios saulės pakaitalas.
Medicinoje dienos šviesos prietaisai naudojami negalavimams, atsiradusiems dėl saulės trūkumo, gydyti. Dienos šviesos įrenginiai imituoja dienos šviesos emisiją, viršijančią 10 000 liuksų. Šviesa turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui ir gali būti naudojama tiek profilaktikos, tiek terapijos tikslais. Reguliarios elektros šviesos nepakanka, kad būtų ištaisytas hormonų disbalansas. Taigi net ir gerai apšviestame biure šviesos stipris yra tik 500 liuksų.

Nenaudokite prietaiso neįgaliems asmenims, vaikams iki 3 metų ar asmenims, kurių jautrumas šilumai yra sutrikęs (skausmingi odos pokyčiai), taip pat pavartojus nuskausminamųjų, alkoholio ar narkotikų.

Bendrosios instrukcijos.Prieš naudodami prietaisą, turėtumėte pasitarti su gydytoju, jei vartojate skausmą malšinančius vaistus, kraujospūdį mažinančius vaistus ar antidepresantus.

Prieš naudojant prietaisą tinklainės ligoms ir diabetui, taip pat būtina pasitarti su gydytoju.

Nenaudokite prietaiso akių ligoms, tokioms kaip katarakta, glaukoma, bendros regos nervo ligos ir stiklakūnio uždegimas.

Jei turite kokių nors sveikatos problemų, kurios kelia abejonių dėl terapijos galimybės, pasitarkite su gydytoju!

Efektai: ryški šviesa skatina melatonino išsiskyrimą smegenyse, padeda atstatyti paros biologinį ritmą, miego kokybę, gerina nuotaiką; klinikiniuose tyrimuose įrodytas efektyvumas sergant sezoniniu afektiniu sutrikimu, esant blogai nuotaikai.
Kitos indikacijos: pervargimas, vangumas, demencija, Alzheimerio liga, valgymo sutrikimai, bulimija, neurodermitas, premenstruacinis sindromas, miego sutrikimai, nusilpęs imunitetas, streso valdymui, metabolizmui skatinti.

Plačios spalvų terapijos indikacijos, kiekviena ryški spalva – skirtingoms indikacijoms: imuniteto stiprinimas, jutimų aktyvinimas, odos, kvėpavimo takų ligos, galvos skausmai, migrena, širdies – kraujagyslių, virškinimo organų ligos, alergija, odos ligos, depresija, Alzheimerio liga, kt.

Efektai: ryški šviesa >10000 Lux, skatina melatonino išsiskyrimą smegenyse, padeda atstatyti paros biologinį ritmą, miego kokybę, gerina nuotaiką; klinikiniuose tyrimuose įrodytas efektyvumas sergant sezoniniu afektiniu sutrikimu, esant blogai nuotaikai. Kitos indikacijos: pervargimas, vangumas, demencija,Alzheimerio liga, valgymo sutrikimai, bulimija,neurodermitas, premenstruacinis sindromas, miegosutrikimai, nusilpęs imunitetas, streso valdymui, metabolizmui skatinti.

 

 

Kitos sveikatinimo procedūros

Masažinė kėdė „SANNYO“

Masažo kėdė  – masažo prietaisas, turintis probleminių sričių identifikavimo funkciją, kuri leidžia teisingai nustatyti masažavimo zoną skirtingiems pacientams. Kėdėje įmontuoti sensoriniai davikliai viso masažo metu matuoja pulso dažnį ir prakaitavimo laipsnį, nustato įtampos taškus. „Sannyo“ masažo kėdės programinės savybės: Shiatsu masažas viršutinei kūno daliai ir kojoms, įsitempusių vietų atpalaidavimas, kraujo cirkuliacijai pagerinti, kaklo ir pečių zonose.

 

 

Pateikite registracijos užklausą arba registruokitės tel. 8 700 77717

Kainos

PaslaugaKaina €
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija30
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija (pakartotina)10
FDM terapija (terapija skausmo mažinimui ir judesių atstatymui, 1 val.)50
FDM terapija (pakartotina)35
Logopedo konsultacija25
Psichologo konsultacija40 - 55
Individuali psichorelaksacija (30min.) 15
Individuali kineziterapija (30min.) 15
Kineziterapinis ištyrimas (60min.)30 - 42
Individuali kineziterapeuto konsultacija + KT programos sudarymas (60 min.)30
Kūdikių kineziterapija+ masažas (45min.)25
Ergoterapija (30min.)15
Power Plate (vibracinė terapija)12
Teipavimas teipu15
Teipavimas su paciento teipu10
Indiški masažai 12 - 90
Sergejaus masažas20 - 40
Gydomasis masažas (20 min.)6 - 14
Gydomasis masažas (30min.)9 - 14
Gydomasis masažas (40min.)11 - 17
Gydomasis masažas (1val.)24 - 36
Gydomasis masažas (1.5val.)30 - 46
Limfodrenažinis masažas rankomis (rankai/kojai) (30min.)16 - 24
Limfodrenažas aparatu (rankai, kojai, juosmeniui) (30min.)4 - 22
Masažinė kėdė „SANNYO“4 - 7
Masažinė lova „CERAGEM“4 - 9
 • Perkant 5 masažus taikoma — 10% nuolaida;
 • Perkant 6-10 masažus taikoma — 15% nuolaida;
 • Perkant 10 ir daugiau masažų taikoma — 20% nuolaida.

Visi UAB „Lorna“ klientai, kurie naudojasi masažo paslaugomis gali įsigyti 10 min. papildomo segmento masažą už 5 Eur. Daugiau informacijos – reabilitacijos registratūroje.

Gydytojai

Violeta Varnelienė

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (MLP – 15700)

Sporto medicinos (MPL-03448) bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (MLP – 15700). Baigė mediciną Tartu Universitete Estijoje 1978 m. Nuo 1978 metų dirba Klaipėdos gydymo įstaigose pagal dvi gydytojo licencijas: sporto medicinos gydytojo ir reabilitologo. Reguliariai tobulinasi pagal šias specialybes Lietuvos ir užsienio konferencijose bei kursuose.

Violeta Varnelienė

Valdas Mišeikis

Kineziterapeutas osteopatas

Specialistas atlieka kineziterapinę mankštą bei osteopatinį gydymą, esant stuburo srities funkciniams sutrikimams, stuburo, sąnarių, raumenų skausmams, kaklo, pečių, juosmens sričių negalavimams. Osteopatinis gydymas dažniausiai reikalauja keleto apsilankymų, tai priklauso nuo problemos, nuo paciento amžiaus, kūno svorio. Specialistas įvertina paciento skausmų priežastis ir padeda juos sumažinti.

Išsilavinimas:

 • 2015-09-01–2019-06-03. Kineziterapeutas, Klaipėdos universitetas, Klaipėda (Lietuva).
 • 2015-10-25. Fitness treniruočių metodika.
 • 2016-05-06. II tarptautinė sveikatos mokslų studentų konferencija.
 • 2016-10-30. Stuburo raumenų energijos technikos.
 • 2016-11-06. Atramos – judėjimo sistemos testavimas.
 • 2016-09-17. Funkcinių pratimų koncepcija treniruotėje, koreguojančių pratimų parinkimas. Laikysenos ir raumenų tonuso vertinimas.
 • 2016-12-04. Raumenų, fascijų atpalaidavimo ir sąnarių mobilizavimo pratimai su volais ir pakabinamais diržais.
 • 2016-12-10. Korekcinių pratimų parinkimo ir skyrimo strategija. Funkcinis judesių vertinimas (FMS).
 • 2017-07-02. Klasikinis kūno masažas.
 • 2017-09-01. Osteopatija. Lavijos Universitetas, Osteopatinės medicinos vystymosi centras, osteopatins medicinos mokykla prie LUPMSU.
 Valdas Mišeikis

Indrė Pipirienė

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja

 • 2014 m. baigė Vilniaus universiteto fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūrą.
 • 2014 m. ES gydytojų specialistų sąjungtos Fizinės ir reabilitacijos medicinos sekcijos išduota Fizinės ir reabilitacijos gydytojo licencija. Lietuvos Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų draugijos narė.
 • 2012 m. Tarptautinė mokykla: European School Marseille “Motor disabilities: rehabilitation,
  assessment, neurophysiological supports”. Lietuvos ir užsienio konferencijos bei kursai aktualiais suaugusių ir vaikų reabilitacijos, ortopedijos-traumatologijos, neurologijos bei kitų sričių klausimais.
Indrė Pipirienė

Rima Radžiuvienė

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (MPL-01102)

Jadvyga Velžienė

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (MPL-12539)

Fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai

Bendrosios praktikos slaugytojos Vida Paksienė
Kristina Vitkienė
Ergoterapeutės Aušra Rimkuvienė
Gintarė Simonaitienė
Vaiva Budrė
Kineziterapeutai Modesta Butnoriūtė
Diana Jakavickytė
Justė Margytė
Eglė Radzevičienė
Anžela Savilovienė
Valentina Shpedt
Gintarė Simonaitienė
Asta Tamošaitytė
Kęstutis Vaivada
Valdas Mišeikis
Irmantas Kryžius

Laima Jankauskytė
Evaldas Rožys
Olena Narbutienė
Gabrielė Prišmantaitė
Greta Radvilaitė

Karolis Pociūnas

Gintarė Stankevičiūtė

Jurgita Gvildytė

Masažuotojai Monika Bertašienė
Sonata Dovidaitytė
Grėtė Mieliauskaitė
Sergii Ratushnyi
Virginija Riaubienė
Evaldas Rožys
Deepmala Kumari Shah
Vitalij Solovej
Jurij Tichomirov
Audra Dobilienė
Birutė Končiūtė

Aurimas Pakalniškis
Laura Kubiliūtė
Kristina Rutytė

Liutauras Zubė

Jolanta Šilinskienė

Kristina Navickaitė

Kristina Kazragytė

Edgaras Knyzeris

Jurgita Gvildytė

Irena Valatkienė

Gabrielė Juraškaitė

Logoterapeutė Lina Liutvinienė
Psichologė Žilvita Tamušauskienė
Plaukimo trenerės Olena Narbutienė
Rita Simanauskienė
Užsiėmimų baseine instruktorė Indrė Jeršovienė