Reabilitacija

Padedame ligoniams sveikti po įvairių ligų, operacijų, judėjimo-atramos aparato traumų, sergantiems kraujotakos sistemos, virškinimo sistemos, endokrininėmis, ginekologinėmis, inkstų, nervų sistemos susirgimais, kitomis ligomis.

Medicinos centre „Lorna“ taikomas fizinės medicinos ir reabilitacijos pirminis ir ambulatorinis gydymas vaikams ir suaugusiems apmokamas Teritorinių ligonių kasų.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje procedūros atliekamos pacientams, pakonsultavus gydytojui reabilitologui. Pacientams, neturintiems gydančio gydytojo nukreipimo gydytojo reabilitologo konsultacijai, yra teikiamos mokamos procedūros. Mokamos procedūros taip pat skiriamos norint pratęsti gydymo kursą atlikus 5 nemokamas procedūras, bei pageidaujantiems procedūrų, skirtų ne pagrindinei ligai gydyti.

Su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu I etapo reabilitacijai, pakonsultavus gydytojui reabilitologui skiriamos 5 kineziterapijos, 5 fizioterapijos procedūros ir 5 masažai atliekami nemokamai. Pacientams, siunčiamiems II etapo ambulatorinei reabilitacijai teikiama 14-16 dienų reabilitacija nemokamai (vaikams 16 dienų, suaugusiems 14 dienų).

Pasikonsultavus su gydytoju, sudaroma induviduali sveikatos grąžinimo ir stiprinimo programa! Skiriamos ir atliekamos kineziterapijos, fizioterapijos procedūros, gydomieji masažai.

Priimami pacientai su gydytojo siuntimais I reabilitacijos etapui iš Klaipėdos, Neringos, Palangos, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Skuodo rajono, Šilutės rajono, Šilalės rajono, Tauragės rajono, Jurbarko rajono, Pagėgių rajono savivaldybių.

Pacientai II ambulatoriniam reabilitaciniam etapui priimami iš Klaipėdos, Kauno, Šiaulių ir Vilniaus TLK. Kreipiantis antrinei reabilitacijai reikalinga pažyma, išduota Teritorinėje ligonių kasoje (TLK), suteikianti teisę į kompensaciją ambulatorinei reabilitacijai. Šią pažymą TLK išduoda elektroniniu būdu. Apie gautą ambulatorinę reabilitaciją informuoja siunčiantis gydytojas.

Atvykę reabilitaciniam gydymui pacientai prašomi informuoti, jei jiems išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Gydytojas reabilitologas jį pratęs gydymosi laikotarpiu.

Medicinos centras „Lorna“ bendradarbiauja su Compensa Life Insurance Group SE, Gjensidige Baltic, BTA sveikatos draudimas, If P&C Insurance, Lietuvos draudimas draudimo kompanijomis. Pasirinktas fizines medicinos ir reabilitacijos gydomąsias bei sveikatinimo procedūras galite apmokėti sveikatos draudimu.

Sveikatos atstatymui, gerinimui, ligų profilaktikai bei sveikatinimui medicinos centre „Lorna“ teikiame įvairiapusį, kompleksinį fizinės medicinos ir reabilitacijos gydymą. Tai kompleksinės medicininių reabilitacijos priemonių – fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, masažo, sveikatinimo procedūrų taikymas.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų bei specialistų komanda sudaro individualų gydymo planą kiekvienam pacientui!


Gydomoji mankšta

Kineziterapija

Kineziterapija – tai gydymas judesiu ir judėjimu. Pagal žmogaus raumenų atliekamo darbo pobūdį skiriamos aktyvioji (bendrojo lavinimo, gimnastikos, taikomieji pratimai) ir pasyvioji (masažas, tempimas, vibracija) kineziterapijos rūšys. Tai:

 • kvėpavimo mankšta;
 • aktyvūs pratimai reabilituojant po įvairių ligų;
 • grupiniai ir individualūs organizmą stiprinantys kineziterapijos užsiėmimai;
 • pasyvūs pratimai reabilituojant sunkius ligonius;
 • stuburo tempimas ir mankšta salėje;
 • gydymas padėtimi.

Individuali mankšta – taikoma sudarius indvidualią programą, atsižvelgiant į poreikius ir sutrikimus, įvairių užsiėmimų, priemonių ir tempimo pratimų pagalba.

Ergoterapija

Ergoterapija – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius, bei visuomenės nustatytus reikalavimus. Ergoterapijos tikslas padėti žmogui dalyvauti tikslingoje veikloje, kad būtų atkurta, sustiprinta ir pagerinta atliekama veikla, lengvesnis būtų įgūdžių ir veiklos mokymasis, kurios yra svarbios paciento adaptacijai bei produktyvumui siekiant sumažinti patologiją, pagerinti sveikatą.

Individuali ergoterapija pacientams padeda gydyti ir gerinti smulkiąją viršutinių galūnių motoriką, taip atstatydama sutrikusios centrinės nervų sistemos veiklos sritis.

Power Plate

Power Plate – tai vibro treniruoklis. Jo veikimo principas – skatinti natūralius organizmo atsakus vibracija. Treniruoklis efektyviai treniruoja ir masažuoja visas raumenų grupes. Šios vibracinės treniruotės padidina raumenis ir jų ištvermę, stiprina širdies kraujagyslių sistemą, gerina judesių koordinaciją, greitina ląstelių atsinaujinimą, padidina sąnarių lankstumą, kaulų tankį, koreguoja svorį, gerina galvos smegenų kraujotaką, mažina celiulitą, normalizuoja medžiagų apykaitą.

Treniruojantis šiuo vibro treniruokliu galite pasirinkti geriausiai tinkantį pratimų kompleksą kūno gražinimui, sveikatos atstatymui ir reabilitacijai.


Gydomieji masažai

Gydomieji masažai – tai pasyvus kineziterapijos metodas, kai įvairios kūno paviršiaus sritys masažuojamos rankomis arba specialiais aparatais. Atliekami klasikiniai, refleksiniai, taškiniai, segmentiniai masažai sergant įvairiomis terapinėmis, chirurginėmis, ginekologinėmis, neurologinėmis ligomis, po judėjimo – atramos aparato, centrinės ir periferinės nervų sistemos traumų. Gydomasis masažas – taikomas įvairioms ligoms gydyti, pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti bei normalizuoti, atpalaiduoti raumenų tonusui.

Masažai medicinos centre atliekami rankomis, masažiniu krėslu bei masažine lova. Atliekamas atskirų kūno dalių ir bendras viso kūno masažas.


Fizioterapijos procedūros

Fizioterapija – tai gydymo metodas, kuris sergančio organizmo anatominiams fiziologiniams-funkciniams sutrikimams sugrąžinti suteikia papildomą energijos kiekį. Fizioterapija naudojama kaip savarankiškas gydymo metodas arba derinama su gydymu vaistais. Fizioterapija pabrėžia gydymą natūraliais veiksniais: purvu, šviesa, ultragarsu, elekromagnetiniais laukais.

Elektros stimuliacija (TENS, RES, IF, UAD)

Tai gydymas elektros srovės impulsais. Elektroterapija slopina skausmo židinį, stimuliuoja raumens susitraukimą bei gerina kraujotaką. Šios procedūros metu nusilpę raumenys per elektrodus yra dirginami elektros srove. Raumenys atsipalaiduoja, pagerėja medžiagų apykaita, sumažinamas skausmas.

TENS (transkutaninis elektrinis nervo stimuliavimas)

Tai gydymas trumpų impulsų elektros srove, kuri naudojama ūmiam skausmui malšinti arba negiliai išsidėsčiusių raumenų elektriniam stimuliavimui. Po sportinių traumų.

Ultragarso terapija

Blokuoja skausmo perdavimą. Terapijos metu pagerinamas išoriškai vartojamų vaistų poveikis.

Magneto terapija

Gydo sąnarių, stuburo, trišakio nervo, tarpšonkaulių nervų, odos ligas, radikulitus, artritus, artrozes, lumbago, mastitus, neuralgijas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas, trofines opas, kaulų lūžius, plaučių, dantų ir kitų organų sutrikimus.

Lazerio terapija

Tai gydymas veikiant jį mažo galingumo lazerio spinduliu. Lazerio spinduliavimas yra visiškai nekenksmingas žmogaus sveikatai. Šia terapija padedama sumažinti skausmą, slopinti uždegimą, stimuliuoti imuninius procesus bei gerinti kraujotaką audiniuose.

Kompresinė terapija (limfodrenažas)

Gerina limfos nutekėjimą, atstato kraujotaką, šalina paburkimus, patinimus. Taikoma prie limfoedemų (įgimtų, įgytų), pooperacinių, potrauminių edemų, lėtinio venų nepakankamumo gydymo, trofinių opų, poflebitinio sindromo, lėtinio hipodermito, hipertrofinių randų. Gerina kraujotaką ir gydo celiulitą. Limfodrenažinis masažas skiriamas šioms ligoms gydyti:

 • išsiplėtusioms venoms;
 • lėtiniam venų nepakankamumui;
 • venų vožtuvų nepakankamumui;
 • veninei stazei;
 • potromboziniam venų sindromui;
 • veninės kilmės opoms;
 • įvairios kilmės patinimams;
 • kraujagyslių tonuso pakitimams;
 • veninei egzemai bei kitoms ligoms;
 • šis masažas ypač naudingas trombembolijų profilaktikai.

Poliarizuotos šviesos terapija (Bioptron)

Skatina žaizdų gijimą, slopina lėtinį neinfekcinį uždegimą, aktyvina kraujotaką, mažina raumenų ir sąnarių skausmą.

Inhaliacijos su deguonimi ar mineralizuotu vandeniu

Tai gydymas garais, prisotintais deguonimi ar mineralinėmis medžiagomis.

Druskų šildyklių aplikacijos

Aplikacijos stimuliuoja kraujotaką, atpalaiduoja raumenis.

Purvo aplikacijos

Gydymui naudojamas durpinės kilmės gydomasis purvas, įkaitintas iki 42 C. Gydomojo purvo kompresais gydomos įvairios uždegiminės ir degeneracinės ligos. Kompresai gerina periferinę kraujotaką, audinių mitybą, spartina lėtinių uždegiminių židinių nykimą. Gydomųjų durpių kompresai naudingi gydant sąnarių, ginekologines, urologines prostatos, periferinės nervų sistemos ir kitas ligas.


Kineziterapinis ištyrimas

Ištyrimas atliekamas nežinant skausmo ar judesio sutrikimo priežasties, norint sutaupyti laiko ir nežinant į kokį gydytoją specialistą kreiptis. Galima nustatyti nugaros, sąnarių skausmo ar nejudrumo priežastį ir iškart pasiūlyti reabilitacinį gydymą bei informaciją į kurį specialistą kreiptis tolesnei konsultacijai.

Suteikiama ištyrimo forma su atliktais testais ir rezultatais bei kineziterapine išvada.

Atliekami specialūs kineziterapiniai testai. Jie priklauso nuo segmento ir simptomų (pvz. įvertinama ar peties sąnario kapsulės ar raumens pažeidimas).


Ortopedinė manualinė terapija

Ortopedinė manualinė terapija (OMT): Švedų OMT apibrėžimas išverstas iš IFOMT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists), Pasaulio Fizioterapijos asociacijos sekcijos WCPT, 2004m. kovo mėnesį nustatyto tarptautinio apibrėžimo.

Ortopedinė manualinė terapija yra specializuota fizioterapijos/kineziterapijos sritis gydyti ūmias ir lėtines skausmo problemas, funkcinius sutrikimus, sužalojimus ir atramos-judėjimo sistemos ligas. Priežiūra yra grindžiama klinikiniais argumentais ir labai specialiomis priemonėmis apimančiomis manualinius tyrimo ir gydymo būdus, taip pat funkcines treniruotes. OMT pritaikoma kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į biopsichosocialinį modelį ir remiasi dabartiniais mokslo ir klinikiniais įrodymais.

Fizinė apžiūra: kineziterapeutas taikydamas įvairius apžiūros testus provokuoja skausmą, taiko skausmą mažinančius testus, judesio, jėgos ir neurologinius testus. Toks nuodugnus ištyrimas padeda nustatyti ir paaiškinti problemą.

Gydymas: nustačius problemą parenkamas gydymas, gydymo tikslai ir uždaviniai. Pirmoje gydymo eigoje (esant ūmiam periodui) dėmesys skiriamas tai kūno struktūrai, sąnariui, kuris daugiausiai sukelia problemų. Kineziterapeuto naudojami metodai gydymui: sanarių mobilizacija, atpalaidavimo techninkos, teipavimas, judesio kontrolės treniruotės, fizioterapija (TENS, NMS).

Treniruotė: dažniausiai gydymas tęsiamas ar papildomas pritaikant individualią funkcinę treniruotę. Gydymas nuolat stebimas, vertinami rezultatai. Kineziterapeutas ir pacientas dirba kartu nustatytiems tikslams pasiekti.


Kitos sveikatinimo procedūros

Masažinė kėdė „SANNYO“ bei masažinė lova „CERAGEM“

Masažo kėdė bei masažinė lova – masažo prietaisai, turintys probleminių sričių identifikavimo funkciją, kuri leidžia teisingai nustatyti masažavimo zoną skirtingiems pacientams. Kėdėje bei masažo lovoje įmontuoti sensoriniai davikliai viso masažo metu matuoja pulso dažnį ir prakaitavimo laipsnį, nustato įtampos taškus. „Sannyo“ masažo kėdės programinės savybės: Shiatsu masažas viršutinei kūno daliai ir kojoms, įsitempusių vietų atpalaidavimas, kraujo cirkuliacijai pagerinti, kaklo ir pečių zonose.

Registracija

Pateikite registracijos užklausą užpildydami laukelius – tai greita ir paprasta!

Taip pat galite registruotis, skambindami 8 700 77717 (jei skambinate iš užsienio: +370 700 77717).

Registracija sausio mėnesiui – nuo gruodžio 11 d. nuo 8 val.

 • Perkant 5 masažus taikoma — 10% nuolaida;
 • Perkant 6-10 masažus taikoma — 15% nuolaida;
 • Perkant 10 ir daugiau masažų taikoma — 20% nuolaida.

Visi UAB „Lorna“ klientai, kurie naudojasi masažo paslaugomis gali įsigyti 10 min. papildomo segmento masažą už 5 Eur. Daugiau informacijos – reabilitacijos registratūroje.

Paslauga Kaina €
Gydytojai specialistai
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija 30
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija (pakartotina) 10
Logopedo konsultacija 25
Psichologo konsultacija 20 – 43
Kineziterapija
Individuali kineziterapija (30min.) 12
Kineziterapinis ištyrimas (60min.) 30
Individuali kineziterapeuto konsultacija + KT programos sudarymas (60min.) 20
Kūdikių kineziterapija + masažas (45min.) 12 – 15
Ergoterapija (30min.) 12
Power Plate (vibracinė terapija) 12
Teipavimas teipu 10
Teipavimas su paciento teipu 7
Skausmo gydymas – adatų terapija 25
Watsu terapija vandenyje 60
Osteopatija – manualinė terapija
Kineziterapeuto – osteopato individualus užsiėmimas (30min. / 60min.) 20 / 40
Ortopedinė manualinė terapija (30min.) 25
Indiški masažai
Indiški masažai (1val. / 2 val.) 40 / 90
Pėdų indiškas masažas (30min.) 20
Gydomieji masažai
Gydomasis masažas (20 min.) 6 – 12
Gydomasis masažas (30min.) 9 – 14
Gydomasis masažas (1val.) 24 – 30
Gydomasis masažas (1.5val.) 30 – 38
Limfodrenažinis masažas rankomis (rankai/kojai) (30min.) 20
Limfodrenažas aparatu (rankai, kojai, juosmeniui)
(30min.)
4.5 – 18
Masažinė kėdė „SANNYO“ 4.5 – 6
Masažinė lova „CERAGEM“ 6 – 7.5
Fizioterpija
Fizioterapinė procedūra 4.5 – 7.5

Gydytoja reabilitologė Violeta Varnelienė. Sporto medicinos (MPL-03448) bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (MLP – 15700). Baigė mediciną Tartu Universitete Estijoje 1978 m. Nuo 1978 metų dirba Klaipėdos gydymo įstaigose pagal dvi gydytojo licencijas: sporto medicinos gydytojo ir reabilitologo. Reguliariai tobulinasi pagal šias specialybes Lietuvos ir užsienio konferencijose bei kursuose.


Kineziterapeutas osteopatas Valdas Mišeikis. Specialistas atlieka kineziterapinę mankštą bei osteopatinį gydymą, esant stuburo srities funkciniams sutrikimams, stuburo, sąnarių, raumenų skausmams, kaklo, pečių, juosmens sričių negalavimams. Osteopatinis gydymas dažniausiai reikalauja keleto apsilankymų, tai priklauso nuo problemos, nuo paciento amžiaus, kūno svorio. Specialistas įvertina paciento skausmų priežastis ir padeda juos sumažinti.

Išsilavinimas:
2015-09-01–2019-06-03. Kineziterapeutas, Klaipėdos universitetas, Klaipėda (Lietuva).
2015-10-25. Fitness treniruočių metodika.
2016-05-06. II tarptautinė sveikatos mokslų studentų konferencija.
2016-10-30. Stuburo raumenų energijos technikos.
2016-11-06. Atramos - judėjimo sistemos testavimas.
2016-09-17. Funkcinių pratimų koncepcija treniruotėje, koreguojančių pratimų parinkimas. Laikysenos ir raumenų tonuso vertinimas.
2016-12-04. Raumenų, fascijų atpalaidavimo ir sąnarių mobilizavimo pratimai su volais ir pakabinamais diržais.
2016-12-10. Korekcinių pratimų parinkimo ir skyrimo strategija. Funkcinis judesių vertinimas (FMS).
2017-07-02. Klasikinis kūno masažas.
2017-09-01. Osteopatija. Lavijos Universitetas, Osteopatinės medicinos vystymosi centras, osteopatins medicinos mokykla prie LUPMSU.


Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Indrė Pipirienė.
2014m. baigė Vilniaus universiteto fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūrą.
2014m. ES gydytojų specialistų sąjungtos Fizinės ir reabilitacijos medicinos sekcijos išduota Fizinės ir reabilitacijos gydytojo licencija. Lietuvos Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų draugijos narė.
2012m. Tarptautinė mokykla: European School Marseille “ Motor disabilities: rehabilitation,
assessment, neurophysiological supports”. Lietuvos ir užsienio konferencijos bei kursai aktualiais suaugusių ir vaikų reabilitacijos, ortopedijos-traumatologijos, neurologijos bei kitų sričių klausimais.


Kineziterapeutas Viktoras Simanavičius. Kineziterapeuto kvalifikacija nuo 2004 m.
2004-2009 Lietuvoje kineziterapeuto praktika privačiose klinikose.
Nuo 2010 kineziterapeutas privati klinika (Švedija). Darbas su pacientais po operacijų, pacientai su
atramos-judėjimo sistemos ligomis. Neurologiniai pacientai.
2017 UAB Ortogida medicinos klinika.

Studijos:
2013 Ortopedinės manualinės terapijos specializacija/studijos I pakopa Västerås (Švedija).
2013 Suteikta ``Rehabtape`` teipavimo juostų instruktoriaus kvalifikacija Linköping (Švedija).
2013 Ortopedinių, kompensacinių priemonių kursai suteikiantys teisę skirti pacientams ortopedines
priemones, kineziterapeuto kompetencijoje Västerås (Švedija).
2014 Artrozės mokyklos kursai suteikiantys leidimą skaityti paskaitas ir vesti mokymus pacientams
turintiems kelio ir klubo sanarių artrozę Västerås (Švedija).
2014 Akupunktūra 80 valandų Stockholmas (Švedija).
2014-2016 Ortopedinės manualinės terapijos studijos II pakopa Västerås (Švedija).


Gitana Dubey – kineziterapeutė, reabilitacija, kineziterapinis ištyrimas.


Fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai
Bendrosios praktikos slaugytojos Vida Paksienė
Kristina Vitkienė
Ergoterapeutės Aušra Rimkuvienė
Gintarė Simonaitienė
Kineziterapeutai Modesta Butnoriūtė
Diana Jakavickytė
Monika Knezevičienė
Justė Margytė
Eglė Radzevičienė
Anžela Savilovienė
Valentina Shpedt
Gintarė Simonaitienė
Dainora Strazdauskaitė
Asta Tamošaitytė
Tatjana Tebelškė
Valdas Mišeikis
Viktoras Simanavičius
Julija Andrejeva
Gitana Dubey
Masažuotojai Monika Bertašienė
Sonata Dovidaitytė
Anastasija Drobyševskaja
Grėtė Mieliauskaitė
Monika Knezevičienė
Sergii Ratushnyi
Modestas Remeikis
Virginija Riaubienė
Evaldas Rožys
Deepmala Kumari Shah
Vitalij Solovej
Jurij Tichomirov
Audra Dobilienė
Birutė Končiūtė
Tomas Sinkevičius
Jurgita Luotienė
Plaukimo trenerės Olena Narbutienė
Rita Simanauskienė
Plaukimo instruktorė Indrė Jeršovienė